Szkolenia i pomoc doradcza w zakresie etyki i unikania konfliktu interesu w JST

Analiza ankiet złożonych w ramach akcji „Przejrzysta strona BIP”

Udostępnienie w przystępny sposób niezbędnych informacji na stronie BIP może być istotnym czynnikiem mającym wpływ na zwiększenie zainteresowania mieszkańców gminy życiem publicznym oraz wzrost aktywności społecznej.

Dostępna jest już Analiza ankiet złożonych w ramach akcji „Przejrzysta strona BIP”, który powstał w ramach jednego z zadań projektu systemowego „Szkolenia i pomoc doradcza w zakresie etyki i unikania konfliktu interesu w samorządzie terytorialnym”, Działanie 5.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Celem zadania w ramach którego powstał przedmiotowy dokument jest poprawa przejrzystości działań administracji samorządowej poprzez zwiększenie i ujednolicenie jakości informacji na stronach BIP jednostek samorządu terytorialnego.

Przejrzystość procedur oraz jawność informacji dotyczących działalności administracji publicznej w znacznym stopniu warunkuje poziom zaufania do instytucji, a także zwiększa poparcie dla jej przedsięwzięć.

Departament Administracji Publicznej MSWIA rozpoczął akcję „Przejrzysta strona BIP” we współpracy z partnerem projektu - firmą Sputnik Software Sp. z o.o.

Pliki do pobrania

Analiza ankiet złożonych w ramach akcji „Przejrzysta strona BIP” 

Standardy obsługi inwestora w samorządzie
Służba przygotowawcza
Portal Funduszy Europejskich
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mapa JST

BAZA JST

Wyszukaj informacje na temat województw, powiatów oraz gmin w całej Polsce.

NEWSLETTER

Aktualności dotyczące administracji wprost na Twój email.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ