Dobre prawo - sprawne rządzenie

Rekrutacja do I Edycji szkoleń "Procedury administracyjne i techniki prawodawcze w JST" w 2015 r.

Utworzono nowe grupy w Olsztynie, Toruniu, Wrocławiu

 

Szanowni Państwo

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji informuje o przedłużeniu rekrutacji na szkolenia dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych w ramach projektu "Dobre prawo sprawne rządzenie". 

W związku z dużym zainteresowaniem utworzono dodatkowe grupy w Olsztynie, Wrocławiu. Szczegóły znajdują się w terminarzu szkoleń (w załącznikach poniżej).

Terminy szkoleń oraz ich tematyka znajduje się w załączniku do niniejszej informacji.  Informacja o rozpoczęciu rekrutacji zostanie przekazana do wytypowanych do uczestnictwa w projekcie urzędów również drogą pisemną. Listę urzędów objętych wsparciem znajdą Państwo w załączniku poniżej.

Ponadto Ministerstwo informuje, iż - szkolenia w tej edycji odbywać się będą w oparciu o schemat: 16 godzin (2 dni szkoleniowe) - blok stały dla wszystkich uczestników (Kodeks Postępowania Administracyjnego oraz techniki legislacyjne) oraz 16 godzin (2 dni szkoleniowe) - blok do wyboru (m.in.: zagospodarowanie przestrzenne, podatki i opłaty lokalne, zarządzanie drogami w JST, ochrona środowiska,). Wybór grup szkoleniowych (tematyka) odbywał się będzie na etapie rekrutacji do projektu. W 2015 roku zostanie przeprowadzona tylko jedna edycja szkoleń. Ministerstwo zastrzega, iż grupy szkoleniowe nie mogą liczyć więcej niż 22 osoby, w związku z powyższym ilość miejsc na szkolenia jest ograniczona. Poza osobami z listy rezerwowej z 2014 r. decydować będzie kolejność zgłoszeń.

W linku prezentujemy konspekty szkoleń.

Wyniki rekrutacji znajdują się TUTAJ

UWAGA: Urzędy, które chciałyby zapisać się na szkolenia, a nie znajdują się na liście jednostek objętych wsparciem, mogą to zrobić po wysłaniu skanu listu z prośbą o ujęcie na tej liście na adres mailowy wskazany poniżej.

W razie wątpliwości, pytań proszę o kontakt pod adresem dobreprawo@mac.gov.pl lub pod nr telefonu (22) 556 84 91.

 

Załączniki

Standardy obsługi inwestora w samorządzie
Służba przygotowawcza
Portal Funduszy Europejskich
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mapa JST

BAZA JST

Wyszukaj informacje na temat województw, powiatów oraz gmin w całej Polsce.

NEWSLETTER

Aktualności dotyczące administracji wprost na Twój email.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ