Dobre prawo - sprawne rządzenie

SYSTEM DORADZTWA PRAWNEGO DLA JST

Zachęcamy Państwa do skorzystania z systemu bezpłatnego doradztwa prawnego dla jednostek samorządu terytorialnego

 

Szanowni Państwo,

Od 2 kwietnia 2012 r.. ruszył system doradztwa prawnego kierowany do jednostek samorządu terytorialnego objętych wsparciem w ramach szkoleń realizowanych w  projekcie. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z listem Pani Minister Magdaleny Młochowskiej zapraszającym wspomniane jednostki do skorzystania z porad udzielanych przez wybitnych ekspertów z czterech partnerujących ministerstwu uczelni. Oprócz listu znajdą Państwo również regulamin mechanizmu konsultacji doradczych wraz z załącznikiem opisującym sposób zgłaszania spraw będących przedmiotem doradztwa. W załączniku lista jednostek uprawnionych do skorzystania z systemu.

 

Zgodnie z regulaminem  porady prawne ze względu na ograniczoną możliwość dotarcia do materiałów źródłowych oraz uniwersalny charakter odpowiedzi nie mają charakteru wiążącej opinii prawnej, i stanowią jedynie subiektywną ocenę przedmiotu danej sprawy zawierającą propozycję możliwego jej rozwiązania, sformułowaną na podstawie przekazanych źródeł.

Udzielane porady prawne nie mogą być wykorzystywane w jakichkolwiek postępowaniach sądowych, administracyjnych i innych,  jako dowód na poparcie stanowiska stron, posiadają bowiem walor doradczo-informacyjny. 

 

Porady prawne nie są oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Wszelkie pytania w sprawie konsultacji doradczych prosimy kierować elektronicznie na adres: doradztwoJST@mac.gov.pl lub pod numerem telefonu: 22 556 84 91.

UWAGA - W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia projektu Ministerstwo informuje, iż pytania w systemie doradztwa można zgłaszać do 10 września 2015 r.

Załączniki

Standardy obsługi inwestora w samorządzie
Służba przygotowawcza
Portal Funduszy Europejskich
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mapa JST

BAZA JST

Wyszukaj informacje na temat województw, powiatów oraz gmin w całej Polsce.

NEWSLETTER

Aktualności dotyczące administracji wprost na Twój email.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ