Dobre prawo - sprawne rządzenie

Rekrutacja do I Edycji szkoleń "Procedury administracyjne i techniki prawodawcze w JST" w 2012 r.

Ministerstwo informuje o rozpoczęciu z dniem 30 stycznia 2012 r. rekrutacji na szkolenia dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych w ramach projektu "Dobre prawo sprawne rządzenie".Rekrutacja rozpocznie się od godziny 14.

 

Szanowni Państwo,

 

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwo rozpocznie rekrutację do szkoleń z przedostatnim dniem stycznia 2012 r. Terminy szkoleń oraz ich tematyka znajduje się w zalączniku do niniejszej informacji. 
Informacja o rozpoczęciu rekrutacji zostanie przekazana do wytypowanych do uczestnictwa w projekcie urzędów również drogą pisemną. Listę urzędów objętych wsparciem znajdą Państwo tutaj.

Jednocześnie informujemy, iż w osoby które znalazły się na listach rezerwowych w związku z rekrutacją prowadzoną w 2011 r. będą miały pierszeństwo we wzięciu udziału w szkoleniach. Lista osób "rezerwowych" znajduje się tutaj. Regulamin szkoleń oraz procedura rekrutacji zostanie podana do wiadomości wraz z ogłoszeniem o rozpoczęciu tj. 30 stycznia br od godziny 14:00. Od tego dnia (nie wcześniej) Ministerstwo będzie przyjmowało zgłoszenia na szkolenia. Ponadto Ministerstwo informuje, iż po zakończeniu pilotażowych szkoleń w 2011 roku - szkolenia w tej edycji odbywać się będą w oparciu o schemat: 16 godzin (2 dni szkoleniowe) - blok stały dla wszystkich uczestników (Kodeks Postępowania Administracyjnego oraz techniki legislacyjne) oraz 16 godzin (2 dni szkoleniowe) - blok do wyboru (m.in.: zagospodarowanie przestrzenne, świadczenia rodzinne i pomoc społeczna, podatki i opłaty lokalne, zamówienia publiczne, ochrona środowiska, papierowy i elektroniczny obieg dokumentów). Wybór grup szkoleniowych (tematyka) odbywał się będzie na etapie rekrutacji do projektu. W 2012 roku zostaną przeprowadzone dwie edycje szkoleń, rekrutacja odbywa się jedynie do pierwszej edycji szkoleń. W załączniku znajdą Państwo ponadto zaproszenie Ministra Włodzimierza Karpińskiego do wzięcia udziału w rekrutacji do szkoleń. Rozdzielnik stanowi wspomniana lista urzędów objętych wsparciem.

Ministerstwo zastrzega, iż grupy szkoleniowe nie mogą liczyć więcej niż 20 osób, w związku z powyższym ilość miejsc na szkolenia jest ograniczona. Poza osobami z list rezerwowych z 2011 r. decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Informacje na temat projektu i dane kontaktowe znajdą Państwo tutaj.

Załączniki

Standardy obsługi inwestora w samorządzie
Służba przygotowawcza
Portal Funduszy Europejskich
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mapa JST

BAZA JST

Wyszukaj informacje na temat województw, powiatów oraz gmin w całej Polsce.

NEWSLETTER

Aktualności dotyczące administracji wprost na Twój email.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ