Dobre prawo - sprawne rządzenie

KOMUNIKAT dotyczący udziału JST w projekcie Dobre prawo sprawne rządzenie

Projekt realizowany w ramach Działania 5.2 PO KL.

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi telefonami dotyczącymi udziału urzędów jednostek samorządu terytorialnego w projekcie systemowym Dobre prawo sprawne rządzenie DAP MSWiA wyjaśnia co następuje:

1. DAP MSWiA zwróciło sie do Krajowej Reprezentacji Samorządowych Kolegiów Odwoławczych z prośbą o wskazanie JST, które w ocenie SKO powinny zostać w pierwszej kolejności  objęte wsparciem w ramach projektu.

2. KRSKO uznała wytypowanie takich JST za "niecelowe" i zwróciła się do Prezesów SKO o zebranie zgłoszeń tych JST, które są chętne uczestniczyć w przygotowywanym projekcie.

3. Stoi to w sprzeczności z przyjętymi założeniami projektu Dobre prawo sprawne rządzenie, którego podstawowym założeniem jest  poprawa jakości aktów prawa miejscowego oraz decyzji administracyjnych wydawanych przez jednostki samorządu terytorialnego, jak również poprawa jakości rozstrzygnięć organów nadzorujących działalność JST .

W związku z powyższym Sekretarz Stanu w MSWiA, Pan Tomasz Siemoniak skierował do KRSKO pismo, jego treść znajdą Państwo TUTAJ.

DAP MSWiA zwraca się z prośbą do wszystkich JST zainteresowanych udziałem w projekcie o kontynuowanie zgłaszania się do właściwych terenowo SKO, które na podstawie wcześniejszych ustaleń dokonają wyboru urzędów mających pierszeństwo do wzięcia udziału w projekcie. Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdą Państwo TUTAJ.

Standardy obsługi inwestora w samorządzie
Służba przygotowawcza
Portal Funduszy Europejskich
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mapa JST

BAZA JST

Wyszukaj informacje na temat województw, powiatów oraz gmin w całej Polsce.

NEWSLETTER

Aktualności dotyczące administracji wprost na Twój email.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ