Wydarzenia

Konkurs o Europejską Nagrodę Sektora Publicznego

Do 13 kwietnia 2017 roku organizacje publiczne, w tym jednostki samorządu terytorialnego mogą składać wnioski do konkursu o Europejską Nagrodę Sektora Publicznego (European Public Sector Award, EPSA), organizowanego przez Europejski Instytut Administracji Publicznej w Maastricht.  

 

Celem konkursu jest promowanie najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań stosowanych w europejskich urzędach. W tym roku tematem przewodnim jest “Innowacyjny Sektor Publiczny 2017 – nowe rozwiązania złożonych problemów”. Do takich problemów należą m.in.:

  • wysokie bezrobocie,
  • niskie zaufanie społeczne do administracji,
  • ograniczone środki budżetowe,
  • zmiany klimatyczne,
  • kryzys demograficzny/migracyjny.

Powyższa lista nie ma charakteru zamkniętego (inne przykłady znajdą Państwo w broszurze EPSA). Jednocześnie, w tej edycji konkursu organizatorzy szczególnie zachęcają do zgłaszania rozwiązań z dziedziny integracji społecznej migrantów i członków zmarginalizowanych grup. Proponowane, innowacyjne rozwiązania mogą natomiast dotyczyć:

  • projektowania i świadczenia usług publicznych,
  • realizacji polityk publicznych,
  • usprawniania funkcjonowania samych urzędów, w tym np. zmian organizacyjnych czy polityki kadrowej.  

Konkurs jest skierowany do wszystkich podmiotów sektora publicznego z dowolnego szczebla administracyjnego. Wnioski są składane wyłącznie poprzez internetowy formularz aplikacyjny dostępny na oficjalnej stronie konkursu http://epsa2017.eu/.

Na tej stronie znajdą Państwo również wszelkie inne, potrzebne informacje. Zachęcamy również do zapoznania się z komunikatem opublikowanym w Serwisie Służby Cywilnej.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z p. Łukaszem Świetlikowskim, radcą Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Departamencie Służby Cywilnej KPRM (lukasz.swietlikowski@kprm.gov.pl, tel. 22 694 70 18) lub bezpośrednio z organizatorami (poprzez formularz kontaktowy na stronie EPSA lub mail: info@epsa2017.eu).

 

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że dokumentacja konkursowa jest dostępna wyłącznie w języku angielskim. 

Standardy obsługi inwestora w samorządzie
Służba przygotowawcza
Portal Funduszy Europejskich
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mapa JST

BAZA JST

Wyszukaj informacje na temat województw, powiatów oraz gmin w całej Polsce.

NEWSLETTER

Aktualności dotyczące administracji wprost na Twój email.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ