Już ponad 100 porad w naszej bazie porad prawnych.

 

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zachęca do korzystania z systemu darmowego doradztwa prawnego . Przypominamy, że z doradztwa może skorzystać każda jednostka uprawniona do wzięcia udziału w ramach projektu „Dobre prawo – sprawne rządzenie”.

W bazie dobrych praktyk znajduje się już ponad 100 porad prawnych, stanowiących odpowiedzi na pytania jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju. Baza jest na bieżąco aktualizowana. Informujemy, że porady prawne nie są oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

W bazie znajdziecie Państwo porady dotyczące wszelkich aspektów funkcjonowania samorządu terytorialnego. Aby ułatwić korzystanie z bazy, została ona podzielona na kilkanaście obszarów tematycznych. Porady są sporządzane przez ekspertów – kadrę naukową Uniwersytetów: Warszawskiego, Łódzkiego, Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Największym zainteresowaniem samorządowców cieszą się sprawy związane z funkcjonowaniem organów samorządu, z zakresu prawa pracy oraz oświaty.

  • logotyp projektu "Dobre prawo - sprawne rządzenie"
    logotyp projektu "Dobre prawo - sprawne rządzenie"

NEWSLETTER

Aktualności dotyczące administracji wprost na Twój email.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
Standardy obsługi inwestora w samorządzie
Służba przygotowawcza
Portal Funduszy Europejskich
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mapa JST

BAZA JST

Wyszukaj informacje na temat województw, powiatów oraz gmin w całej Polsce.