Zakończyła się rekrutacja do konkursu EIPA.

Polskie samorządy wśród najczęściej zgłaszających się!

 

24 kwietnia 2013 r. minął termin przyjmowania zgłoszeń do Konkursu Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego (EPSA 2013). Europejski Instytut Administracji Publicznej (EIPA) – organizator konkursu poinformował, że wpłynęło 230 projektów na konkurs pt.: „Przetrwać burzę – innowacyjne rozwiązania w czasie kryzysu” z 26 krajów oraz instytucji Unii Europejskiej.

 

Łącznie ze zgłoszeniami, które wpłynęły w odpowiedzi na konkursy w roku 2009 i 2011 – daje to ponad 800 dobrych praktyk, które zostaną opublikowane do końca roku 2013 na platformie EPSA eKnowledge.

W tegorocznej edycji konkursu, projekty były sklasyfikowane w trzech kategoriach:  poziom krajowy lub europejski, regionalny oraz lokalny.  Prawie połowa zgłoszeń dotyczyła poziomu lokalnego.

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło odpowiednio z Hiszpanii, Polski, Włoch, Portugalii i Rumunii. Z Polski wpłynęło 36 zgłoszeń.

 

Wszystkie zgłoszenia zostaną teraz ocenione przez niezależnych ekspertów. W połowie czerwca w odbędzie się spotkanie ekspertów, podczas którego zostaną nominowane najlepsze praktyki. Ich lista zostanie opublikowana pod koniec czerwca. Od lipca do początków września odbędzie się seria wizyt studyjnych do nominowanych instytucji. Pod koniec września międzynarodowe jury składające się z wybitnych osobistości świata administracji podejmie decyzję nt. ostatecznych laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach.

 

Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2013 r. w Maastricht.

EPSA 2013 jest nagrodą przyznawaną za wybitne osiągnięcia w sektorze administracji publicznej. Więcej informacji oraz najnowsze wiadomości znajdą Państwo na stronie WWW.epsa2013.eu.

NEWSLETTER

Aktualności dotyczące administracji wprost na Twój email.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
Standardy obsługi inwestora w samorządzie
Służba przygotowawcza
Portal Funduszy Europejskich
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mapa JST

BAZA JST

Wyszukaj informacje na temat województw, powiatów oraz gmin w całej Polsce.