MAC na Samorządowym Kongresie Oświaty

W Warszawie zakończył się Samorządowy Kongres Oświaty zorganizowany przez ogólnopolskie korporacje samorządowe. Zgromadził około 1000 uczestników, którzy rozmawiali o propozycjach zmian w prawie oświatowym niezbędnych do skuteczniejszej realizacji zadań oświatowych.

 

Na kongresie gościło również Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, którego przedstawiciele zachęcali licznie przybyłych samorządowców do uczestnictwa w projektach nakierowanych na wzmocnienie potencjału samorządu terytorialnego w ramach Działania 5.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Duże zainteresowanie samorządowców stoiskiem MAC połączone z wieloma pytaniami dotyczącymi realizowanych projektów takich jak: Akademia Liderów Samorządowych czy Dobre prawo sprawne rządzenie dowodzą zasadności i celowości działań podejmowanych przez Ministerstwo dla samorządu terytorialnego.

W pierwszym dniu kongresu w obecności ponad siedmiuset uczestników odbyły się trzy debaty panelowe. Samorządowcy do dyskusji zaprosili między innymi: Magdalenę Młochowską - Podsekretarza Stanu w MAC, Macieja Jakubowskiego - Podsekretarza Stanu w MEN, Olgierda Dziekońskiego Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, posłów, m.in. Ligii Krajewskiej i Lecha Sprawki. 

W debacie poświęconej jakości oświaty w kontekście zarządzania (Panel II) udział wzięło kilkoro absolwentów studiów podyplomowych Akademia Liderów Samorządowych. W oparciu o poświęcone problemom oświaty prace dyplomowe absolwenci przedstawili perspektywę samorządowców dotyczącą omawianych zagadnień. Uczestnicy kongresu rozmawiali o Karcie Nauczyciela, organizacji i zarządzaniu oświatą, szkolnictwie zawodowym i roli nowoczesnych technologii w podnoszeniu jakości nauczania a także o aktywnym porozumieniu: obywatel - samorząd.

W drugim dniu kongresu samorządowcy spotkali się w Sali Kongresowej. Przedstawicielom rządu i parlamentu przedstawili propozycje zmian legislacyjnych oraz warunki niezbędne do skutecznej realizacji zadań oświatowych.

 • MAC na Kongresie Oświaty
  MAC na Kongresie Oświaty
 • Kongres oswiaty (fot.2)
  Kongres oswiaty (fot.2)
 • Minister Magdalena Młochowska (MAC)
  Minister Magdalena Młochowska (MAC)
 • Kongres oświaty (fot. 5)
  Kongres oświaty (fot. 5)

NEWSLETTER

Aktualności dotyczące administracji wprost na Twój email.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
Standardy obsługi inwestora w samorządzie
Służba przygotowawcza
Portal Funduszy Europejskich
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mapa JST

BAZA JST

Wyszukaj informacje na temat województw, powiatów oraz gmin w całej Polsce.