Rzeczpospolita lokalna. Sejm społeczników, bojowników i ekspertów.

W dniach 19 – 20 września 2012 r. w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (ul. Wóycickiego 1/3) odbędzie się wydarzenie pn. "Rzeczpospolita lokalna. Sejm społeczników, bojowników i ekspertów" – wydarzenie pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.Ambasadorem wydarzenia jest Premier Tadeusz Mazowiecki.

 

W dniach 19-20 września 2012r. organizatorzy – Krajowy Ośrodek EFS oraz Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w Warszawie zapraszają do udziału w bezprecedensowym wydarzeniu - "Rzeczpospolita lokalna. Sejm społeczników, bojowników i ekspertów".  Kilkuset najbardziej aktywnych przedstawicieli społeczności lokalnych z całej Polski spotka się, by wspólnie szukać najlepszych rozwiązań, które pozytywnie zmienią ich społeczności w perspektywie roku 2020.

Wyjątkowość wydarzenia polega na oddaniu inicjatywy środowiskom lokalnym. Podczas zaplanowanych spotkań i warsztatów organizatorzy zapewnią równy dostęp do głosu wszystkim uczestnikom debaty. Jej celem będzie efektywne poszukiwanie konkretnych rozwiązań dla zdefiniowanych problemów w obszarach takich jak m.in: integracja społeczna, edukacja, działalność organizacji społecznych, bariery i perspektywy rozwoju gospodarczego na poziomie lokalnym oraz ekonomia społeczna.

Moderatorem debat będzie m.in. Jarosław Gugała.

Uczestnicy

W 2-dniowym wydarzeniu, wypełnionym spotkaniami i warsztatami wezmą udział:

1) lokalni liderzy i animatorzy społeczni, którzy wyróżniają się szczególną aktywnością na swoim terenie. Obecni będą także przedstawiciele samorządów i mediów lokalnych, którzy najlepiej znają lokalne problemy i wspólnie będą pracować nad najlepszymi rozwiązaniami.

2) przedstawiciele władz centralnych: ministrowie i przedstawiciele ministerstw, eksperci instytucji rządowych, komisji parlamentarnych (m.in. przewodniczący komisji sejmowych i senackich), przedstawiciele biznesu, organizacji samorządowych.

Nowatorska forma dyskusji

Uczestnicy Rzeczpospolitej Lokalnej przeniosą się w rok 2020, by określić, jakie marzenia chcieliby zrealizować i jakie cele osiągnąć. Następnie, podczas dyskusji wspólnie zaplanują drogę dojścia do tego celu, tak, by wspólne marzenia mogły się ziścić w niedalekiej przyszłości.

Planując przyszłość uczestnicy będą się opierać na studiach przypadków prawdziwych lokalnych społeczności, z ich autentycznymi problemami, ale też zasobami i możliwościami. 

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W „RZECZPOSPOLITEJ LOKALNEJ 2020”.

Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy  

Więcej o wydarzeniu: www.rzeczpospolitalokalna.roefs.pl/

NEWSLETTER

Aktualności dotyczące administracji wprost na Twój email.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
Standardy obsługi inwestora w samorządzie
Służba przygotowawcza
Portal Funduszy Europejskich
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mapa JST

BAZA JST

Wyszukaj informacje na temat województw, powiatów oraz gmin w całej Polsce.