Ministerstwo Finansów (Departament Audytu Sektora Finansów Publicznych) przedstawia opracowanie pod nazwą „Kontrola zarządcza w sektorze finansów publicznych. Istota, unormowania prawne i otoczenie. Kompendium wiedzy”.

Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem.

 

Jest ono próbą syntezy wiedzy o kontroli zarządczej, jaką dysponuje Departament i chciałby przekazać osobom zaangażowanym w ramach swojej pracy zawodowej w zadania związane z zastosowaniem tej koncepcji w zarządzaniu organizacjami w administracji publicznej.

Opracowanie przedstawia w szczególności istotę kontroli zarządczej, jak również źródła,  kontekst i cel powstania przepisów dotyczących kontroli zarządczej. Zasadniczą jego część stanowi opis zasobu podstawowych aktów prawnych i innych dokumentów rządowych, a także próba udzielenia odpowiedzi na kwestie będące przedmiotem najczęściej zadawanych pytań i formułowanych wątpliwości. W opracowaniu zwrócono także uwagę na to, które rozwiązania w przepisach dotyczących kontroli zarządczej odnoszą się do jednostek samorządu terytorialnego.

Załączniki

NEWSLETTER

Aktualności dotyczące administracji wprost na Twój email.

ZALOGUJ SIĘ ZAREJESTRUJ SIĘ
Standardy obsługi inwestora w samorządzie
Służba przygotowawcza
Portal Funduszy Europejskich
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mapa JST

BAZA JST

Wyszukaj informacje na temat województw, powiatów oraz gmin w całej Polsce.